Zdravstvena postaja Cerkno je od ponedeljka, 16. marca dalje in do preklica ZAPRTA, vse paciente prosimo da se za vse storitve (ne glede na izbranega osebnega zdravnika), ki se izvajajo, obrnete na ZD Idrija.

V primeru suma na bolezen Covid-19 OSTANITE DOMA

V primeru suma na bolezen Covid-19 NE HODITE V ZDRAVSTVENI DOM. Ostanite doma in se telefonsko posvetujte z zdravnikom. Pokličite zdravnika na telefonsko številko 05 37 34 220 ali v primeru nujnih stanj (npr. težkim dihanjem) NMP številko 05 37 34 212. Bolezen COVID-19 se kaže s povišano telesno temperaturo, bolečinami v žrelu, kašljem, lahko težkim dihanjem.

• V primeru kakršnekoli druge akutne bolezni ali poškodbe, poslabšanju kroničnih stanj, nujnih kontrolnih pregledov, za preveze, za aplikacije terapij in podobno, se ne glede na vašega izbranega osebnega zdravnika naročite po telefonu: 05 37 34 215 in/ali 05 37 34 230. Za ta namen bodo vsak dan delovale tri ambulante, in sicer dve dopoldne in ena popoldne.
  • Če potrebujete samo naročilo receptov ali zaključek bolniškega staleža ali druga administrativna opravila, lahko pokličete številko 05 37 34 220 in/ali 05 37 34 221 ali pa uporabite aplikacijo Gospodar zdravja na spletni strani ZD Idrija v ambulanti vašega izbranega osebnega zdravnika. Za prevzem zdravil se lahko obrnete na enoto Lekarne Ljubljana v Cerknem, ki je odprta.

Več informacij o spremenjenem delu ZD Idrija je dostopnih na tej povezavi.

Okrepljeno je delo patronažne službe, kar bo omogočilo nekatere dodatne storitve tudi na domu pacientov.

Za paciente, ki bi imeli težave s prevozom do zdravnika zaradi akutnega, a ne nujnega stanja, bomo pomagali najti ustrezno rešitev.

V trenutni situaciji širjenja koronavirusa in razglasitve epidemije je povsem razumljivo, da ljudje občutimo zaskrbljenost, tesnobo ali neobvladljiv strah. Če ste se sami znašli v stiski, da se počutite tesnobno ali zaskrbljeno glede koronavirusa, nas lahko kontaktirate. Podrobnosti so objavljene v članku.

Splošne informacije so vam na voljo vsak dan – od 7. do 19. ure, telefon 05 37 34 200.

Pravilna higiena kašlja

Nasveti za umivanje rok