Zobna protetika

Verjetno vas je že bolel zob in ste se ob tem vprašali ali je obisk zobozdravnika v vašem primeru nujen?

V primeru zobozdravstvenih težav je najbolje, da se posameznik posvetuje s svojim izbranim zobozdravnikom. Če je ta odsoten ali če nimate izbranega zobozdravnika, se obrnite na dežurnega zobozdravnika.

Ambulante sprejemajo nujne primere med tednom dopoldne do 11. ure, popoldne do 17:30. Razporedi dežurnih zobozdravnikov so objavljeni v recepciji in na spletni strani ZD Idrija.

Ko v ZD Idrija ni dežurnega zobozdravnika (petek popoldne, sobota, nedelja, ponoči ali ob odsotnosti zobozdravnikov), se lahko obrnete na dežurne zobozdravstvene ambulante (Seznam dežurnih zobozdravstvenih ambulant).

Med nujne storitve v zobozdravstvu sodijo:

• Pomoč pri hudem vnetju ali bolečini v spodnji obrazni tretjini (odprtje zoba – trepanacija, rez sluznice pri oteklini – incizija, izdrtje zoba – ekstrakcija).
  • Zaustavljanje krvavitve, pomoč pri poškodbah v predelu zob in ustne votline.

Med nujne storitve NE sodijo:

• izdelava nove plombe,
  • popravilo počene proteze ali izpadlega zoba,
  • nadomestitev izpadle fasete iz prevleke,
  • izdaja napotnic in drugih obrazcev, ipd;

Preden obiščete nujno zobozdravstveno medicinsko pomoč presodite, ali gre resnično za nujno stanje ali lahko počakate osebnega zobozdravnika, ki najbolje pozna vaše zobozdravstvene težave.