V sredo, 23. marca, je v Zdravstvenemu domu Idrija potekala delavnica o slepih in slabovidnih, ki smo jo pripravili v sodelovanju z Medobčinskim društvom slepih in slabovidnih Nova Gorica ter zavodom Dostop.

Na delavnici je 62 zdravstvenih delavcev spoznavalo posebnosti slepih in slabovidnih, njihovo dojemanje okolice, načine, kako pristopiti k osebi z okvaro vida in pripomočke za lažje delovanje pri vsakodnevnem življenju in delu. Delavnica predstavlja uvod v celostno zastavljen projekt, v okviru katerega je bila izvedena tudi ocena trenutnega stanja obeh objektov Zdravstvenega doma Idrija (v Idriji in Cerknem). Naknadno pa bo zavod Dostop izdelal še celosten predlog prilagoditve stavb, dostopnosti do stavb in prostorov v njih – osebam, ki so kakorkoli gibalno, slušno ali vidno ovirane.

Zdravstveni dom Idrija tako nadgrajuje načrt ureditve varnih poti za invalide Občina Idrija in s tem dopolnjuje svoje poslanstvo izvajati zdravstveno dejavnost, ki bo prijazna in dostopna uporabniku. V letošnjem letu smo bili registrirani tudi v slovenski spletni imenik, ki je namenjen gibalno oviranim osebam.

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Nova Gorica in zavod Dostop pa bosta z Zdravstvenim domom Idrija zopet sodelovala v kratkem, ko bosta s promocijo svojih aktivnosti, tako kot lani, pristopila k sodelovanju na Dnevu zdravja. Prireditev bo letos potekala 14. maja v Cerknem.

KategorijaObvestila