Kot ste verjetno že opazili, je na Mestnem trgu v Idriji postavljen šotor, tako da je za Dan zdravja, ki ga ZD Idrija organizira s številnimi partnerji v projektu vse nared.

Za to priložnost so v vrtcu Idrija pripravili zanimivo razstavo izdelkov, ki so jih ustvarjali malčki matične in ostalih enot vrtca, v starosti od 1,5 – 6 let in so na ogled v prostorih ZD Idrija. GJV Idrija pa bo v vitrini na Mestnem trgu pripravila zanimivo razstavo, ki bo na ogled še nekaj prihodnjih dni.

Sicer pa bodo stojnice na Mestnem trgu jutri zaživele ob 8h.

Na kmečki tržnici Idrijsko-cerkljanske razvojne agencije sodelujejo:

Kmetija pri Bašlju, Kmetija na Ravan, Kmetija Košenija, Čebelarstvo Lapanja, Hiša zelišč, Moja štacuna, Polak, Kmetija Naš raj, Kmetija Pr Jušku in Potujoča prodaja ekoloških izdelkov.

Vrtec Idrija, Varstveno delovni center, enota Idrija in Osnovna šola Spodnja Idrija imajo svoje stojnice, na katerih bodo v pokušino ponudili marsikaj zanimivega.

ZD Idrija bo izvajal meritve krvnega tlaka, sladkorja in holesterola v krvi, z interpretacijo zdravnikov na licu mesta. Predstavili vam bomo tudi preventivne dejavnosti zobozdravstvene in zdravstvene vzgoje oziroma preventive, z nami bo naša ekipa NMP.

Svojo stojnico imajo še Koncern Kolektor, Lekarna Ljubljana, Vzajemna, Društvo slepih in slabovidnih, Čebelarsko društvo Idrija in Društvo za kronično vnetno črevesno bolezen, na prizorišču pa bo postavljen model napihljivega debelega črevesa.

Kulturni program s točkami OŠ Idrija, Cerkno in Spodnja Idrija, ki ga bodo vodili dijaki in dijakinje idrijske gimnazije, bo ob 9:30.

Otroški program pa z Zvezo prijateljev mladine Idrija med 9. in 11. uro (delavnica) in pravljično uro za otroke v Mestni knjižnici in čitalnici Idrija ob 10h.

Po pogovoru z dežurnim prognostikom smo se še dodatno prepričali, da bo vreme služilo našemu druženju, saj napovedujejo vedro vreme, le sem in tja se lahko pojavi rahel dež. Zato vas vabimo, da se nam pridružite. V soboto, 16. maja, med 8. in 12. uro. Dobrodošli.