Množično testiranje

Obveščamo vas, da zaradi preobremenjenosti zdravnikov izvidov hitrih testov ne tiskamo, te je mogoče prevzeti le z osebnim digitalnim potrdilom in s predhodno osebno registracijo na https://zvem.ezdrav.si/domov.

V tednu od 17. do 24. junija 2021 bo izvedba množičnega testiranja v Idriji in Cerknem potekala po naslednjem urniku (termini so v poletnem času nekoliko spremenjeni):

Idrija, v prostorih podhoda Magazin:

1. V petek, 18. junija, med 10. in 14.30 – za splošno javnost;
  2. V ponedeljek, 21. junija, med 10. in 14.30 uro – za splošno javnost;
  3. V torek, 22. junija  – ZAPRTO;
  4. V sredo, 23. junija, med 10. in 14.30 – za splošno javnost;
  5. V četrtek, 24. junija, med 10. in 14.30 – za splošno javnost;
  6. V petek, 25. junija – ZAPRTO;

Samoplačniško PCR testiranje izvajamo v času odprtja lokacije v prostorih podhoda Magazin med 8. in 9. uro, v prostorih podhoda Magazin v Idriji, podrobnosti so objavljene na: https://www.zd-idrija.si/testiranja-covid-19/

Cerkno, v prostorih Centra šolskih in obšolskih dejavnosti:

1. V četrtek, 17. junija, med 10. in 14.30 uro – namenjeno je tako zaposlenim v vzgoji in izobraževanju oziroma šolstvu, kakor tudi vsem ostalim;
  2. V četrtek, 24. junija, med 10.30 in 14.30 – za splošno javnost;

Vsi testirani ste o izidu testiranja obveščeni z SMS sporočilom na telefonsko številko, ki jo zdravstvenemu osebju posredujete ob izvedbi testiranja. V primeru, da SMS-a ne prejmete v predvidenem času po odvzemu, lahko v času izvedbe množičnega testiranja na navedenih lokacijah in v navedenih terminih pokličete na 041 707 685.

Množično testiranje je namenjeno osebam brez bolezenskih znakov

Ker gre za presejalno testiranje, je izjemnega pomena, da se posamezniki za testiranje odločite le v primeru, ko NE kažete bolezenskih znakov, v primeru bolezenskih znakov ali morebitnega suma na okužbo s koronavirusom pa se je potrebno še naprej telefonsko obrniti na ambulanto izbranega osebnega zdravnika v ZD Idrija ali ZP Cerkno oziroma v primeru nujnih stanj poklicati ambulanto NMP ZD Idrija.

Za testiranje se ni potrebno naročiti, s seboj pa je potrebno imeti zdravstveno izkaznico in osebni dokument.