Množično testiranje

V tednu od 1. do 5. marca 2021 bo izvedba množičnega testiranja v Idriji in Cerknem potekala po naslednjem urniku:

• V ponedeljek, 1. marca, med 6.30 in 12. uro – samo za zaposlene v vzgoji in izobraževanju oziroma šolstvu;
  • V ponedeljek, 1. marca, med 12. in 14. uro in v torek, sredo in petek, 2., 3. in 5. marca, med 10. in 16. uro – za splošno javnost;

Cerkno, v prostorih Centra šolskih in obšolskih dejavnosti:

• v četrtek, 4. marca, med 10. in 16. uro – namenjeno je tako zaposlenim v vzgoji in izobraževanju oziroma šolstvu, kakor tudi vsem ostalim.

Množično testiranje je namenjeno osebam brez bolezenskih znakov

Ker gre za presejalno testiranje, je izjemnega pomena, da se posamezniki za testiranje odločite le v primeru, ko NE kažete bolezenskih znakov, v primeru bolezenskih znakov ali morebitnega suma na okužbo s koronavirusom pa se je potrebno še naprej telefonsko obrniti na ambulanto izbranega osebnega zdravnika v ZD Idrija ali ZP Cerkno oziroma v primeru nujnih stanj poklicati ambulanto NMP ZD Idrija.

Za testiranje se ni potrebno naročiti, s seboj pa je potrebno imeti zdravstveno izkaznico in osebni dokument.

Testiranci ste o izidu testiranja obveščeni z SMS sporočilom na telefonsko številko, ki jo zdravstvenemu osebju posredujete ob izvedbi testiranja.