Laboratorijske preiskave, ki jih izvajamo v laboratoriju Zdravstvenega doma Idrija, so v pomoč tako nam, kakor zdravnikom pri postavitvi diagnoze, spremljanju bolezni, ali kot preventivni ukrep dejavnikov tveganja.
Z različnimi laboratorijskimi preiskavami določamo količine snovi v telesnih tekočinah (krvi, urinu, blatu), ki so lahko normalne, povečane ali zmanjšane.
Rezultate posameznih preiskav, primerjamo z normalnimi vrednostmi, ki so zapisane na izvidu ob vsaki preiskavi (H-high, povišana vrednost, L-low, znižana vrednost). Rezultati preiskav so pokazatelj delovanja organov, oziroma procesov, ki se dogajajo v našem telesu.
Preiskave lahko opravite z naročilom zdravnikov ZD Idrija, ZP Cerkno ali na vašo željo, kot samoplačnik.

Ali želite opraviti preiskave kot samoplačnik?

V laboratoriju ZD Idrija se lahko oglasite, brez predhodne najave. Ne potrebujete napotnice,
niti zdravstvene izkaznice. Rezultate analiz lahko dvignete osebno ali vam jih pošljemo po pošti.
Za interpretacijo vaših laboratorijskih izvidov se obrnite na vašega osebnega zdravnika,
vendar po predhodnem naročilu.

Osnovne preiskave urina, krvi in blata se opravljajo vsak dan, v delovnem času laboratorija in ni potrebno biti tešč.
Odvzemi krvi za biokemične in hormonske preiskave se opravljajo v laboratoriju vsak
dan, od 07:00 do 09:00 ure na tešče, vključno s soboto.

Brošuro našega laboratorija najdete tukaj.