V ponedeljek, 04.07.2016, se je v Idriji pod vodstvom predsednice stranke Ljudmile Novak mudila poslanska skupina Nove Slovenije s sodelavci.

Na srečanje je bila v prostore idrijskega Doma upokojencev povabljena tudi direktorica Zdravstvenega doma Idrija, Urška Močnik. Srečanja so se udeležili predstavniki vodstva doma starejših ter direktor Psihiatrične bolnišnice Idrija, pogovarjali pa so se o problematiki zdravstva, zdravstvene nege in o nujnih sistemskih rešitvah na tem področju, s katerimi se dnevno soočajo vse navedene institucije.

Urška Močnik, direktorica ZD Idrija, je poslance stranke NSI in medije, ki so aktivno spremljali obisk na Idrijskem, opozorila tudi na problem organizacije nujne medicinske pomoči, pri katerem država ne pusti poseganja v predvideno organizacijo. Drugi – prav tako velik problem, s katerim se srečujemo v idrijskem Zdravstvenem domu in na katerega je opozorila direktorica, pa je kadrovski. Srečujemo se namreč z velikim pomanjkanjem zdravnikov na več segmentih. Na področju pediatrije, družinske medicine, medicine dela, prometa in športa in ginekologije. Iskanje ustreznega kadra v Sloveniji je neuspešno, za države EU nismo zanimivi, zaposlovanje zdravnikov iz tretjih držav pa dodatno zapletajo dolgotrajni postopki države.

Foto: NSi

KategorijaObvestila