svetovni dan zdravja 7 april

7. april je svetovni dan zdravja

Svetovna zdravstvena organizacija (SZO) je prvič razglasila Svetovni dan zdravja že leta 1950.

Pozornost ob letošnjem svetovnem dnevu zdravja, ki ga obeležujemo 7. aprila, usmerjamo v prepoznavanje, obravnavo in obvladovanje depresije v vseh življenjskih obdobjih.

Depresija je bolezen

Depresija ni značajska šibkost ali pomanjkljivost, je bolezen, ki lahko prizadene vsakogar – otroke, mladostnike, odrasle, ženske med nosečnostjo ali po porodu, starejše … Mnogokrat je ne prepoznamo in posamezniki ne poiščejo ustrezne pomoči. Tudi zato nas letošnje geslo Svetovne zdravstvene organizacije ob svetovnem dnevu zdravja opogumlja Spregovorimo o depresiji.

Podrobneje si o tem lahko preberete na http://www.nijz.si/sl/svetovni-dan-zdravja-2017-depresija-lahko-prizadene-vsakega-izmed-nas

Vabimo vas v delavnice, ki jih organizira Center za promocijo zdravja

V Centru za promocijo zdravja ZD Idrija vas vabimo, da se prijavite na  psihoedukativne delavnice »Podpora  pri spoprijemanju s tesnobo, stresom in depresijo«.

Več informacij dobite na 05 37 34 222 ali zdravstvena.vzgoja@zd-idrija.si.