Navkljub dejstvu, da je Fides, sindikat zdravnikov in zobozdravnikov, za torek, 08. novembra, zdravnike in zobozdravnike pozval k stavki, delo v Zdravstvenem domu Idrija in Zdravstveni postaji Cerkno poteka nemoteno in po predvidenih razporedih.

Potem, ko so predstavniki sindikata Fides in vladna pogajalska skupina zbližali stališča predvsem na področju standardov in normativov, ni pa se jim uspelo zbližati glede spremembe plačnega sistema, je glavni odbor Fidesa sklenil, da v torek začnejo stavko.

Vodstvo Zdravstvenega doma Idrija je bilo, kot to določa Zakon o stavki, s sklepom glavnega odbora sindikata o stavki sicer uradno obveščeno, ni pa dobilo potrditve s strani predstavnikov sindikata v ZD Idrija, da se bo kateri od članov sindikata stavki pridružil. Zato delo v ZD Idrija in ZP Cerkno  poteka nemoteno.